Kadra

PSYCHOLOG  MGR ELŻBIETA RUTKOWSKA

Jestem psychologiem klinicznym, który poprzez pracę zawodową i liczne uzupełniające kwalifikacje stał się psychologiem dziecięcym. Doświadczenie zawodowe to od 1984r praca w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzciance.
Nowe spojrzenie i nowe umiejętności dała mi praca od 1997r do 2012 r. w szkole podstawowej na stanowisku psychologa. Moje doświadczenie wzmacnia współpraca z przedszkolami i specjalistycznymi placówkami opieki. Zajmuje się dziećmi już od momentu ich urodzenia: zdrowymi i niepełnosprawnymi. W tym kontekście oczywista jest współpraca z rodzicami tych dzieci. Wspieranie i pomoc w realizacji roli rodzica to jedno z priorytetowych zadań w mojej pracy.
Od wielu lat współpracuję z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, uczelniami wyższymi jako wykładowca dzielić się doświadczeniem i umiejętnościami z innymi. Jestem autorem i realizatorem projektów unijnych.
Prywatnie wraz z mężem wychowaliśmy czwórkę dorosłych już dzieci. One także wniosły ogromny wkład w moje myślenie o roli rodzica i w moje umiejętności .
Jestem im ogromnie wdzięczna za wszystkie nauki i radości, których doświadczyłam.
Jestem szczęśliwa, bo kocham ludzi i to co robią.
Często zadaje ludziom pytanie: co lubisz robić, gdy nic nie musisz robić? Ja odpoczywam przy książce i lubię podróże, a Ty?